Bendrųjų kompetencijų ugdymas

logo_svetlanos2_2018

logo_svetlanos1_2018

PIRMASIS „ERASMUS+“ PROJEKTO „ACQUISITION OF BASIC COMPETENCES“ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS BULGARIJOJE

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojos Oksana Nečajeva ir Svetlana Denisova spalio 29 – lapkričio 2 dienomis buvo išvykusios į Bulgariją, kur vyko „Erasmus+“ tarptautinis daugiašalės partnerystės projekto „Acquisition of basic competences“ pirmasis susitikimas. Projekte dalyvauja vaikų ugdymo įstaigų mokytojai iš Lietuvos, Bulgarijos, Turkijos, Italijos, Vokietijos ir Slovėnijos.

Pirmoji diena buvo intensyvi. Pirmiausia visa projekte dalyvaujančių mokytojų delegacija susitiko su Bulgarijos miesto Šumeno meru. Tuomet mokytojai nuvyko į vaikų darželį „Svetulka“. Ten juos pasitiko vaikai su nuotaikingais nacionaliniais šokiais ir gera nuotaika. Kiekvienas svečias ragavo duonos su medumi, kuris pagardintas prieskoniais. Tai gili svečių pasitikimo tradicija. Po darželio bendruomenės paruošto sutikimo vyko koordinatorių susitikimas ir buvo atidaryta projekto susitikimo darbo programa.

Vėliau projekto dalyviai aplankė dramos ir lėlių teatrą „Vasil Drumev“ bei susitiko su teatro direktoriumi. Teatre taip pat vyko ir pirmoji projekto susitikimo darbo dalis, kurią vedė žymi Bulgarijos dramos aktorė Stefani Lečeva. Čia vyko draminių ir kūrybinių veiklų pritaikymo darbe su moksleiviais užsiėmimas.

Po pirmosios darbo dalies mokytojų delegacija dalyvavo nacionalinėje konferencijoje su tarptautiniais dalyviais, kur buvo kalbama tema „Mūsų rankose pirmaujanti ateitis“. O visos dienos veiklas vainikavo šventinis koncertas.

Rytdiena buvo itin darbinga. Visą dieną mokytojai praleido vaikų darželyje „Svetulka“, kur vyko darbas grupėse su vaikais ir meninės dirbtuvės „Šešėlių teatras“ bei „Pantomima“. Mokytojai rengė šešėlių teatro ir pantomimos pasirodymus, kuriuos paruošė per dienos veiklas.

Trečioji projekto susitikimo diena vyko jau kitame Bulgarijos vaikų darželyje, kurio pavadinimas „Broliai Grimai“. Vėlgi diena buvo kupina darbo ir naujų patirčių. Vaikų darželyje „Broliai Grimai“ vyko dvi mokymosi dalys pavadintos „Mažosiomis teatro formomis darželyje“. Taip pat vyko dalijimasis gerąja patirtimi apie „Erasmus+“ ir eTwinning.

Tą pačią dieną projekto dalyviai aplankė dar vieną vaikų darželį pavadinimu „Pchelitsa“. Čia vyko paskaitos su profesoriumi Živko Žečevu, kuris kalbėjo apie dramines ir kūrybines veiklas mokytojo darbe.

Ketvirtoji projekto „Acquisition of basic competences“ susitikimo diena buvo skirtas išvykoms ir šalies pažinimui. Pirmiausia delegacija nuvyko į Veliki Preslav, kur mokytojai aplankė Archeologijos muziejų. Tądien dar buvo apžiūrėtas Madaros raitelis ir aplankyta Pliska – miestas, kur buvo įsikūrusi pirmoji Bulgarijos sostinė. Pliskoje projekto dalyviams įspūdį paliko didžiulis Kirilicos parkas.

Paskutinioji susitikimo diena vyko Bulgarijos uostamiestyje Varnoje. Čia projekto delegacija dalyvavo vaizduotės ir muzikinio teatrų dirbtuvėse.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojos iš susitikimo su projekto partneriais parsivežė šiltus prisiminimus, daug naujų įgūdžių, patirties ir įspūdžių.

Projekto dalyvių susitikimas Bulgarijoje (filmukas)

Dar galite pažiūrėti (filmukas)

erasmus_2018