Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis

Projekto pristatymo videoexelente_2019Įvyko Erasmus+ projekto „EXEXENTE“ logotipo konkursas. Mokiniai balsavo ir laimėtoju išrinko Šarūnės Sadzevičiūtės logotipą, kuris dalyvaus tarptautiniame konkurse. Tikimės, kad jis taps oficialiu projekto logotipu.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai pasiruošę tyrinėti, patirti ir tobulėti kartu su technologijomis
,,Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“ penktasis tarptautinis „Erasmus+“ projektas, vykdomas Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje. Šio projekto tikslas – domėtis informacinėmis technologijomis, dalintis gerąja patirtimi, semtis patirties ir žinių, tobulėti, susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis bei kultūra.
Viena iš daugelio projektuose vykdomų veiklų yra vizitai ir mokymai projekto partnerių šalyse. Tad lapkričio mėnesio pabaigoje Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos mokytojos Ingrida Šelekienė, Violeta Katkuvienė, Ramunė Tijūnaitienė ir Neringa Maskoliūnienė dalyvavo pirmame partnerių susitikime mokykloje Menchengladbacho mieste, Vokietijoje. Čia jos susitiko ir patirtimi dalijosi su mokytojais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos bei Vokietijos.
Vizito metu svečius šiltai sutiko vietos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Jie mielai supažindino su mokykla ir Vokietijos švietimo sistema, pristatė mokinių rankomis iš atliekų pagamintų robotų parodą bei robotų šokį, kurį projekto pabaigoje šoks visi dalyviai. Šeimininkai taip pat pakvietė į muzikos, geografijos, vokiečių k. pamokas bei organizavo mokymus apie tai, kaip praktiškai taikyti web 2.0 įrankius įvairiose pamokose. Mokymų metu partneriai sužinojo apie TPACK, susipažino su internetinėmis programomis, „Quiver“, „Kahoot“, „WeSay“, „Scratch“, „Voki“, kurias pristatys grįžę į savo mokyklas ir ateityje taikys įvairiose projektinėse veiklose.
Tarptautiniai projektai taip pat suteikia galimybę susipažinti ir su šalių kultūra. Tad šis vizitas nebuvo išimtis. Susitikimo šeimininkai svečiams parengė ir įdomią kultūrinę programą, kurios metu supažindino su krašto istoriniais objektais ir žymiomis vietomis. Aplankytas garsusis Menchengladbacho Borusijos futbolo stadionas, ketvirtas pagal dydį Vokietijos miestas Kelnas, šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sostinė Diuseldorfas, „Duisburg-Nord“ kraštovaizdžio parkas, įkurtas senos plieno gamyklos vietoje.
Pirmasis susitikimas baigėsi. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų ir pasiruošę įgyvendinti projekte numatytas veiklas.