Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Pavasario g. 6, 57311 Kėdainiai Tel./faks. (8 347)51579, tel.: (8 347) 54682, 52224, el.p. rytas.kedainiai@gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191019449

(8 347) 54682, 52224

rytas.kedainiai@gmail.com

Pavasario g. 6, 57311

Kėdainiai

I–IV 7:30–16:15

V 7:30–15:00

Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis

exelente_2019

Įvyko Erasmus+ projekto “EXEXENTE” logotipo konkursas. Mokiniai balsavo ir laimėtoju išrinko Šarūnės Sadzevičiūtės logotipą, kuris dalyvaus tarptautiniame konkurse. Tikimės, kad jis taps oficialiu projekto logotipu.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai pasiruošę tyrinėti, patirti ir tobulėti kartu su technologijomis

,,Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“ penktasis tarptautinis „Erasmus+“ projektas, vykdomas Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje. Šio projekto tikslas – domėtis informacinėmis technologijomis, dalintis gerąja patirtimi, semtis patirties ir žinių, tobulėti, susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis bei kultūra.
Viena iš daugelio projektuose vykdomų veiklų yra vizitai ir mokymai projekto partnerių šalyse. Tad lapkričio mėnesio pabaigoje Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos mokytojos Ingrida Šelekienė, Violeta Katkuvienė, Ramunė Tijūnaitienė ir Neringa Maskoliūnienė dalyvavo pirmame partnerių susitikime mokykloje Menchengladbacho mieste, Vokietijoje. Čia jos susitiko ir patirtimi dalijosi su mokytojais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos bei Vokietijos.
Vizito metu svečius šiltai sutiko vietos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Jie mielai supažindino su mokykla ir Vokietijos švietimo sistema, pristatė mokinių rankomis iš atliekų pagamintų robotų parodą bei robotų šokį, kurį projekto pabaigoje šoks visi dalyviai. Šeimininkai taip pat pakvietė į muzikos, geografijos, vokiečių k. pamokas bei organizavo mokymus apie tai, kaip praktiškai taikyti web 2.0 įrankius įvairiose pamokose. Mokymų metu partneriai sužinojo apie TPACK, susipažino su internetinėmis programomis, „Quiver“, „Kahoot“, „WeSay“, „Scratch“, „Voki“, kurias pristatys grįžę į savo mokyklas ir ateityje taikys įvairiose projektinėse veiklose.
Tarptautiniai projektai taip pat suteikia galimybę susipažinti ir su šalių kultūra. Tad šis vizitas nebuvo išimtis. Susitikimo šeimininkai svečiams parengė ir įdomią kultūrinę programą, kurios metu supažindino su krašto istoriniais objektais ir žymiomis vietomis. Aplankytas garsusis Menchengladbacho Borusijos futbolo stadionas, ketvirtas pagal dydį Vokietijos miestas Kelnas, šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sostinė Diuseldorfas, „Duisburg-Nord“ kraštovaizdžio parkas, įkurtas senos plieno gamyklos vietoje.
Pirmasis susitikimas baigėsi. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų ir pasiruošę įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

Ingrida Šelekienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

Gerosios patirties sklaida

Rusų k. mokytoja Vitalija Valantiejienė ir anglų k. mokytoja Ramunė Tijūnaitienė dalijasi patirtimi: tradicinės pamokos ir pamokos, kurioje naudojamos IKT, planais.

Roboto šokis

3C ir 3D klasių mokiniai šoka „Roboto šokį“, kurį mokosi šokti visi projekto dalyviai.

Žemėlapis

Mūsų kurtas žemėlapis su lankytinomis vietomis Kėdainiuose.

Robotas iš atliekų

Kviečiame pavartyti albumą ir pasižiūrėti į mūsų mokinių sukurtus robotus iš perdirbamų medžiagų ir atliekų.

Ateities profesijos

Ar žinote kokių profesijų reikės ateityje?

Žaisdami mokomės

Mūsų mokinių sukurti žaidimai:

Virtualus projekto partnerių susitikimas Anglijoje

„Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas Ispanijoje

Moderniosios technologijos vis labiau skverbiasi į kasdienį gyvenimą ir tampa neatsiejama jo dalimi. Tad, suvokdami technologijų svarbą ir tęsdami progimnazijoje vykusio ir jau pasibaigusio „Erasmus+“ projekto apie skaitmenines technologijas temą, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai vis labiau įsitraukia į projekto „Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime su technologijomis“ (angl. „ExExEnTe“) veiklas.

Lapkričio 2-6 d. Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojos Neringa Maskoliūnienė ir Oksana Nečajeva kartu su mokiniais dalyvavo  „Erasmus+“ projekto „ Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“ (angl. „ExExEnTe“ ) partnerių susitikime Ispanijoje. Projekto partneriai iš Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Turkijos, Lietuvos bei Didžiosios Britanijos po ilgos pertraukos trečiajam mobilumui įgyvendinti susitiko Marta Matos mokykloje Salou mieste. Mobilumo metu mokiniai pristatė savo šalis, miestus bei mokyklas. Šeimininkai supažindino svečius su Ispanijos švietimo sistema, savo mokykla, miestu. Mokomųjų dirbtuvių metu mokiniai mokėsi programuoti Arduino platformoje, statė ir programavo Lego robotus,  lankėsi Barselonos superkompiuterių centre. Mokytojai aptarė jau įgyvendintas veiklas, pasidžiaugė sėkmėmis, išskyrė tobulintinus aspektus.

Laisvu nuo projekto veiklų metu dalyviai mėgavosi kultūrine programa, kurios metu aplankė Barseloną ir jos garsiąją Sagrada Familia, Taragonos miestą. Susitikimo su Salou miesto meru metu dalyviai susipažino su Salou miesto kasdienybe. Neišdildomą įspūdį paliko ir apsilankymas didžiausiame Ispanijoje PortAventura pramogų parke. 

Susitikimo dalyviai pasisėmę patirties ir įgyję naujų įspūdžių išsiskirstė nekantriai laukdami sekančio mobilumo, kuris numatytas kitų metų sausio mėnesį Turkijoje.

Neringa Maskoliūnienė 

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytoja

Projekto partnerių susitikimas Ispanijoje, Salou mieste

Hibridinis projekto EXEXENTE partnerių susitikimas Turkijoje

Sausio 17-21 dienomis Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo tarptautinio „Erasmus+“ projekto EXEXENTE (Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime su technologijomis) ketvirtajame  partnerių susitikime Mersino mieste Turkijoje. Projekto tikslas – kompetencijų IT srityje tobulinimas ir pažintis su projekto partnerių šalių kultūra bei tradicijomis.

 Užsitęsusi pandeminė situacija ir įvairūs ribojimai vis koreguoja partnerių galimybes keliauti ir gyvai susitikti visiems projekto dalyviams. Šis ketvirtasis projekto EXEXENTE partnerių susitikimas Inönü Ortaokulu mokykloje Mersino mieste buvo ne išimtis. Į mobilumą Turkijoje atvyko mokytojai ir mokiniai iš Lietuvos ir Ispanijos, o partneriai iš Vokietijos, Italijos ir Anglijos susitikime dalyvavo nuotoliniu būdu, taip suteikdami susitikimo šeimininkams galimybę išbandyti hibridinį susitikimo organizavimo metodą. 

Per penkias darbo dienas nuveikta nemažai. Bendrų veiklų metu buvo dalinamasi patirtimi ir gilinamos informacinių technologijų žinios, mokomasi koduoti panaudojant įvairias kompiuterines programas. Susitikta su Mersino miesto švietimo departamento vadovu, susipažinta su Turkijos švietimo sistema. Laisvalaikiu aplankyti Mersino miesto archeologijos ir jūrų muziejai, Kizkalesi pilis, antikos miesto griuvėsiai Silfke mieste, įspūdingas Astmos urvas bei Rojaus ir Pragaro smegduobės, skanauti tradiciniai patiekalai. Tačiau patį didžiausią įspūdį projekto dalyviams paliko pažintinė ekskursija po nuostabųjį Kapadokijos kraštą, kurios metu jie grožėjosi unikalių formų uolomis ir įvairiaspalviu Turkijos kraštovaizdžiu, aplankė Balandžių slėnį, požeminį Kaymakli miestą, susipažino su krašto keramikos gamybos ypatumais.

Projekto parneriai išsiskyrė patobulėję ir pasisėmę neišdildomų įspūdžių bei su viltimi, kad į sekantį mobilumą Italijoje galės atvykti visi partneriai.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytoja Neringa Maskoliūnienė

Programos „Erasmus+“ KA229 projektas EXEXENTE (Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime su technologijomis) (Nr. 2019-1-DE03-KA229-059725_6)

 

Dienynas
Mokiniams
Mokytojams
Tėvams
Parama