1991–2000

1991–1993 m. mokyklos direktorius Juozas Jančius.

1993 m. mokyklos direktoriumi paskirtas Albinas Stankevičius, pavaduotojai: Genovaitė Urbelienė, Salomėja Štombergienė, Dalė Skauminienė, Stasė Molokova, Irena Vyšniauskaitė, Antanas Petreikis, Alfonsas Sakavičius.

1997 m. išrinkta pirmoji mokyklos Mokinių prezidentė Odeta Čičkauskaitė, ją pakeitė Julius Venzlauskas.

1993 m. mokykla pavadinta ,,Ryto“ vardu. Rudens popietę vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai, kurių balsavimo ,,biuleteniai“ buvo vaikų surinkti kaštonai, pritarė ,,Ryto“ vardui.

Organizuoti mokyklos bendruomenės veiklą padėjo Mokyklos taryba, įsteigta 1994 m. Tarybos nariai atstovavo visų mokyklos pakopų bendruomenei – po 3 tėvus, mokytojus ir moksleivius (po vieną iš 10–12 klasių).

1992 m. mokytojo Jevgenijaus Molokovo iniciatyva įkurtas Buities ir amatų muziejus. Jame buvo linų ūkio ir audinių, medžio, metalo apdirbimo, kalvystės amatų, namų apyvokos daiktų, žemės ūkio padargų. Eksponatai ir medžiaga buvo renkami ekspedicijose po Kėdainių rajoną.

Mokyklos jaunuolių sekstetas tapo ,,Dainų dainelė 92“ diplomantais. 1994 m. dalyvavo, o 1996 m. „Dainų dainelės“  laureatais tapo mišraus jaunimo vokalinio ansamblio dainininkai.

Jaunių ir jaunučių chorai – Moksleivių dainų šventės Vilniuje (1997 m.) dalyviai. Pasaulio lietuvių dainų šventėje Vilniuje (1998 m.) dalyvavo ir buvo puikiai įvertintas jaunių choras. Dainų ir šokių švenčių dalyviai – ir mokyklos jaunių šokių kolektyvai.

Pavasarį mokykloje vyksta mokinių kolektyvų koncertai, rudenį – Mokytojų dienos šventė, žiemą – naujamečiai karnavalai, kalėdiniai vakarai su mokinių ir mokytojų išradingais pokštais ir linksmybėmis. Įspūdingos Užgavėnių šventės:  kaukėtų persirengėlių eitynės, blynai, Čiūčelos deginimas.

Mokykloje kasmet vyksta tradiciniais tapę renginiai: rudens ir pavasario sporto šventės, kalėdinis krepšinio turnyras, ,,Ryto“ taurės krepšinio turnyras rajono moksleivių rinktinėms, tarpklasinės spartakiados.

1993 m. kuriasi skautų organizacija, kurią remia Švedijos religinė bendruomenė. Grupė moksleivių ir mokytojų lankosi Bodaforso pagrindinėje mokykloje Švedijoje – mokosi skautijos pagrindų. Jaunieji skautai keliauja po Lietuvą, dalyvauja respublikinėse skautų stovyklose, sportinėse varžybose, seminaruose.

Veikia maironiečių ir ateitininų organizacijos.

1995 m. sukurta mokyklos vėliava.

1998 m. atidaryta kompiuterių klasė.

Kuriamos naujos tradicijos: buvusių abiturientų susitikimai, talentingiausių moksleivių šventės

Aktyvūs mokyklos rėmėjai –  AB ,,Lifosa“,  profesinių sąjungų labdaros organizacija ,,Parama“, UAB ,,Rezgiai“. Tai jų lėšomis 1999 m. remontuotas mokyklos fasadas, fojė, įrengta nauja biblioteka- skaitykla, treniruoklių salė.

1991-2000

1991-1993 Juozas Jančius was the headmaster of the school.

In 1993, Albinas Stankevičiuswas appointed as theschool headmaster, with the following deputies:Genovaitė Urbelienė, Salomėja Štombergienė, Dalė Skauminienė, Stasė Molokova, Irena Vyšniauskaitė, Antanas Petreikis, andAlfonsas Sakavičius.

In1997, thefirst student presidentof the school, Odeta Čičkauskaitė,was elected and later replaced by Julius Venzlauskas.

In 1993, the school was named “Ryto”. On an autumn afternoon, senior classes’ students and teachers, whose ballot papers were chestnuts collected by children, approved the name “Ryto”.

The school’s community activities were organized by the School Council, established in 1994. Council members represented the community at all levels of the school – 3 parents, 3 teachers and students each (one from grades 10-12 each).

In 1992, on the initiative of teacher Jevgenijus Molokovas, the Museum of Household and Crafts was established. It contained flax farm and fabrics, wood, metalworking, blacksmithing crafts, household items, agricultural implements. Exhibits and materials were collected on expeditions around Kėdainiai district.

The school youth sextet became diplomats of the song festival “Dainų dainelė 92”. In 1994 the sextet participated, and in 1996, the singers of the mixed youth vocal ensemble became laureates of the song festival “Dainų dainelė”.

The Youth and Junior choirs participated in the Student Song Festival in Vilnius in 1997. The Youth choir was highly evaluated in the World Lithuanian Song Festival in Vilnius, in 1998. School youth dance ensembles were the active participants in the song and dance festivals.

In spring, the school hosts concerts by student ensembles. In autumn, there’s Teacher’s Day celebration, and in winter, New Year’s carnivals and Christmas parties with creative pranks and festivities by both students and teachers. Spectacular Pancake Day celebrations: masked processions, pancakes, and the burning of the Chucella.

The school hosts events that have become traditional every year: autumn and spring sports festivals, a Christmas basketball tournament, the “Ryto” cup basketball tournament for district schoolchildren’s teams, and inter-class Spartakiads.

In 1993, a Scout organization was formed, supported by the Swedish religious community. A group of students and teachers visit Bodafors Elementary School in Sweden to learn the basics of scouting. Young Scouts travel around Lithuania, participate in republican scout camps, sports competitions, seminars.

Maironian and Ateitininkai organizations started their activities.

In 1995 the school flag was created.

In 1998 a computer class was opened.

New traditions are being created: meetings of former graduates, celebrations of the most talented schoolchildren. Active supporters of the school are joint-stock company, “Lifosa”, trade union charity organisation “Parama”, UAB “Rezgiai”. In 1999, the school’s facade and lobby were repaired, also a new library-reading room and a gym were built at their expense.